Oxidace znečišťujících látek ve spalinách ze spalování biomasy ve velkých zdrojích
Mnoho znečišťujících látek (například oxid uhelnatý, těkavé organické látky, dehtové sloučeniny atd.) vzniká při spalování biomasy v důsledku nedokonalého spalovacího procesu.
Katalytickou oxidaci lze považovat za sekundární proces spalování, při němž veškeré organické sloučeniny, které nedoreagovaly při primárním spalování, oxidují na oxid uhličitý a vodu.
Katalytická oxidace je závislá na teplotě a obecně vyžaduje teploty v rozmezí 250-450 °C, aby byla účinná. Tato teplota je však podstatně nižší, než je teplota potřebná pro nekatalytickou oxidaci, např. s použitím dopalovacích zařízení (např. hořáky), a proto je často ekonomičtějším a ekologičtějším řešením.
Při navrhování systému katalytické oxidace pro velké spalovací stacionární zdroje je vždy klíčová teplota spalin. V další fázi je potřeba zhodnotit koncentraci prachu ve spalinách a navrhnout podle ní konstrukci katalyzátoru tak, aby bylo zabráněno ucpání buněk.
Za třetí je potřeba vzít v úvahu korozivní látky ve spalinách, jako je síra a chlor, které mohou v případě nepoužití specializovaných povlaků aktivních prvků zkrátit životnost katalyzátoru.